Ana Sayfa » Yeni girişler ve değişikler için kurallar

Yeni girişler ve değişikler için kurallar

Calisma-Saati.com ile para kazanmak mümkündür Bunun için kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeni girişler için bir takım önemli kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar aşağıda yer almaktadır. Dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz…

Önemli: Kullanım Şartlarını dikkate alınız. Sadece bize mülkiyet devri hakkına sahip veriler girilir. Örneğin şirketlerin Web Siteleridir. Başka bir Rehberden izin alınmadan bilgiler girilemez. Aksi halde sitemiz hiçbir yükümlülüğün altına kesinlikle sokulamaz…

1.Çift Kayıt
Rehberde mevcut olan kayıtları tekrardan eklemeyiniz. Kontrol etmek için ‘’doğrulama’’ butonuna tıklayabilirsiniz. Çift kayıt hatasına düşmemek için yazım şekillerine dikkat ediniz. Örneğin MC-Donalds ve Mc Donalds gibi farklı yazı şekilleri doğrulamada çıkmayabilir.

2.İşletme Başına Bir Giriş
Bir iş yeri farklı ürün ve hizmetleri bir arada sunmasına rağmen tek bir giriş hakkına sahiptir. Bu kuralın tek istisnası, farklı hizmetler için farklı çalışma saatleri geçerli olmasıdır. Örneğin, benzin istasyonu 7/24 açık olmasına rağmen sadece 08.00-16.00 saatleri arasında market hizmeti sunuyor ise bu durumda iki giriş hakkına izin verilebilmektedir.

3. Yeni Giriş Yerine Hataları Bildir
Doğrulama listesinde bir hata tespit etmeniz halinde bulunan her bir hata için bir yedek giriş göndermeyiniz. Bizler bu tür hataları kısa bir sürede düzeltiriz. Çalışma saati arayanlar için karışıklığa neden olabileceği için bu kurala dikkat etmelisiniz.

4. Kısıtlı Erişim
Bazı kurumların açılış saatleri sabit olmasına rağmen bu açılış saatleri belirli kullanıcılar ve müşteriler için kısıtlı olarak kullanılabilir. Örneğin, 18 yaş üstü veya üyelik gerektiren kayıtlara izin verilir. Bu tür girişler yapılırken kısıtlı olduğu da mutlaka belirtilmelidir.

5. Konum
Sadece sabit bir konuma sahip olan işletmeler kayıt altına alınabilir. Bu nedenle kayıtların geçerli olabilmesi için adresin tam ve eksiksiz bir şekilde belirtilmesi gereklidir. Hem Cadde hem de Bulvar veya Sokak belirtilen adreslerde sıralama yaparak adresi belirtiniz. Örneğin Barbaros Caddesi, Öncü Sokak olarak belirtiniz.

6. İşletmeler, Devlet Kurumları Ve Hizmet Sağlayıcıları
Tüm işletmeler devlet kurumları ve hizmet sağlayıcılar açık bir şekilde 8. Kuralda belirtilen koşulları yerine getiriyorsa kayıt altına alınabilmektedir. Aksi takdirde bu tür girişlere izin verilmemektedir.

7. İzin Verilmeyen Girişler
 • Posta kutuları
 • Otomatlar
 • ATM
 • Pansiyon
 • Yazlıklar
 • Günlük kiralık Daireler
 • Genelevler
 • Pazarlar, Kermesler
 • Çocuk Parkları vb.
 • Özel üyeli Dernekler
 • Festivaller ve Lunaparklar vb.
 • Tuvaletler


 • 8. Soru Sor
  Bir kayıttan emin değilseniz bizden yardım talebinde bulunabilirsiniz. En kısa sürede kayıtları doğru yapabilmeniz için sizlerle etkileşimde bulunuruz.

  9. Doğru Çalışma Saatleri
  En önemli Kural: Ne olursa olsun İş, Resmi Kurumlar ya da Servis Sağlayıcısının çalışma saatleri doğru ve doğrulanabilir olmalıdır. Doğrulaması olmayan kayıtlar rehbere alınmayacaktır.

  10. Sezonluk Çalışma Saatleri
  Bir kaydın 3 âdete kadar çalışma saatleri kaydedilebilir. Mesela Yaz ve Kış saatleri gibi. Önemli olan çalışma saatlerinin yanına hangi mevsim olduğu belirtilmesidir. Örneğin, BİM (Yaz Saati) BİM (Kış Saati) gibi. Bu tür durumlar uzun süreli mevsimlik açılış saatleri için kabul edilir. Rehber içinde karışıklığa neden olmamak için bu tür detaylara oldukça dikkat edin.

  11. Şirket Bölümleri
  Bir şirketin farklı bölümleri varsa bu şekilde ayrı Çalışma saati girilmesi gerekmektedir. Önemli olan şirket bölümünün şirket adının yanına parantez içinde belirtilmesidir. Bu şekilde rehberde karışıklık önlenmiş olacaktır. Kayıtların Kalitesi

  a) Şirketlerin adı başlıkta belirtilmelidir. Örneğin "Market" değil, Migros Market olarak belirtilmelidir.
  Ayrıca şubesi olan işletme veya kuruluşların Firma adının yanına şube adı da yazılmalıdır. Örneğin Migros Market- Kadıköy Şubesi.

  b) Telefon numarası mecburdur; fax numarası, e-posta adresi mümkün olduğunca belirtilmelidir.
  En az 10 Anahtar kelime yazılmalıdır.

  c) Kısaltmalar kabul edilmeyecektir, yazım hatalarına dikkat edilmelidir (Büyük/Küçük harf uyumuna özen gösterin).

  d) Sadece firmaların veya kurumlarım kendilerine ait Web Sayfaları kabul edilir.

  Hala bir sorunuz varmı?

  Her türlü sorunuz için not gönderin.Size her zaman yardımcı oluruz.
  Çalışma Saati Kaydetmeye Başla