Kullanım Şartları


1. Genel1.1 Aşağıdaki Şartlar ve Koşullar calisma-saati.com adı altında verilen hizmetlerin (calisma-saati.com da geçenlerin) kullanıcılarıyla ilgili olarak GO 24 UGC GmbH hukuki ilişkiler için de geçerlidir.

1.2 Kullanım Şartları ve Koşulları özel değildir, yani bu koşulları Calisma-Saati.com farklı tanımaz. Bu Şartlar ve Koşullar aynı zamanda sözleşme kullanımıdır.

1.3 Calisma-Saati.com bir internet portalıdır, Türkiye’deki açılış ve kapanış saatleri hakkında bilgilendirmek içindir.calisma-saati.com'u GO 24 UGC GmbH Lohweg 6c 90596 Schwanstetten/Almanya tarafından işletilmektedir. İletişim bilgilerimizi Hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

1.4 Çalışma Saati internet rehberinde serbest bırakılan ve paylaşılan veri yayınını bulmak için daha fazla olanak sağlar. Kullanımı sadece bu amaç için izin verilir. Herhangi bir yanlış kullanımı kesinlikle yasaktır ve kabul edilemez. İnternet üzerinde yapılan, uygunsuz ya da diğer medya basılı veya ek dizinler, veri tabanları veya adres işletmeler toplama amacıyla bu verileri kesinlikle kullanması yasaktır. Ayrıca yukarıdaki amaçlar için verileri, manuel ya da otomatik almak yasaktır. Bu hususu ihlal yasası ölçüsü altında herhangi bir durumda takibat yapılacaktır.

Hizmetin doğruluğu veya kullanılabilirliği için yetkili hiçbir sorumluluğu kabul etmez. Kayıtlı verilerin doğruluğu ve sorumluluğu kurallar neticesinde kayıtlı kullanıcıya aittir. Kullanıcının girdiği veri yayın hakkını garanti eder. Yetkili girişlerin bütünlüğü için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Alman Hukuku geçerlidir.

Rehberdeki Girişler için Temel Kurallar

Girişler için www.calisma-saati.com/kurallar.html geçerlidir. Buradan okuyabilirsiniz. Kullanıcı gönderilen tüm içeriği kullanmak için servis sağlayıcı (GO 24 UGC GmbH) verir. (konu Rehberdeki kayıtlar)

2. Kullanım Kanalları
Kullanım Koşulları kanal kullanımı ne olursa olsun geçerlidir. Web sitesi calisma-saati.com kullanımı olasıdır.

3. Gizlilik Politikası
Calisma-Saati.com gizlilik hükümleri www.calisma-saati.com/kunye.html. Gizlilik politikası altında mevcuttur.

4. Calisma-Saati.com'da Üyeliğiniz

4.1 Kayıt işleme başarı bir şekilde tamamlandıktan sonra portalin bütün hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kayıt ve Üyelik 16 yaşından itibaren gerçek kişiler için ücretsizdir. Sadece doğru bilgi vermek ve güncel tüm bilgileri aktüel tutmak zorundasınız. Web sitesinde kayıtlı kişiler vermiş oldukları bilgiler doğrultusunda E-Mail ile doğrudan temas sağlanabilir. Üyelik devredilemez ve kayıtlar E-Mail ile alacağınız onay bağlantılı aktivasyon kodu ile başlar.

4.2 Üyelik herhangi bir zamanda, her iki tarafın yazılı olarak beyan vermesi ile e-mail vasıtasıyla sonlandırır. Olası bir üyelik sonlandırıldığında bilgileri "İletişim" den alabilirsiniz. Üyelik iptalinden sonra kayıt (açılış saatleri ve diğer veriler) sırasında vermiş olduğunuz bilgiler halen calisma-saati.com tarafından kullanılabilir.

4.3 Calisma-Saati.com de kayıtlı bir üyesi olarak çalışma saatleri ve diğer içeriği iletebilirsiniz. Bu tür içeriklerin (Açılış Saatler ve diğer veriler) girişi ve depolaması ile calisma-saati.com'a aittir. Kaydettiğiniz içeriklerin tamamı calisma-saati.com aittir.Calisma-Saati.com bu bilgileri kendi sayfasında ve ortak işbirliği yaptığı sayfalarda kullanabilir.

4.4 Calisma-Saati.com kayıt edilen bilgilere belirli bir miktar ödemektedir. Kurallar 4.3'de belirtildiği gibi uygulanmaktadır. Veri girişi sonrasında (ve doğrulama gerekirse) puan şeklinde yatırılacaktır. Puanlar sanal üyelik içinde toplanır ve nakit gerektiğinde nakit olarak değiştirilebilir. Değişimde puanlar sabit olarak 10.000:1 (Puanlar Avro)10.000 puan 1.00 karşılığı vardır.

4.5 Üye olarak sadece izin verilen içerikler kabul edilmektedir. Aşağıda yer alan içeriklerden girişler kesinlikle yasaktır. Saldırgan ve yaralayıcı açıklamalar

Irkçı, Pornografik, nefret dolu, kötü niyetli ya da ahlaka aykırı içerik
Çocukları ve Gençlerin gelişiminde etkili olacak kötü ve tehlikeli içerikler.
Çalınma bilgiler, telif hakları başka bir şahsa ait bilgiler (4,3 belirtildiği gibi)
Kişisel Veri, Telefon veya Fax numarası(kendi profiliniz dışında aktarılan veriler)

5. Calisma-Saati.com Sorumlulukları

5.1 Calisma-Saati.com sözleşmenin içeriği uygulama çerçevesinde, ağır ihmal veya kasıtlı kötü niyet durumlarda sınırsız bir şekilde tüm hasardan sorumlu tutulur.

5.2 Hafif durumlarda ihmal yaşam, tüm fiziksel sağlığı için yaralanma durumunda sınırsız bir şekilde sorumludur.

5.3 Calisma-Saati.com belirtilen 5.1 ve 5.2 maddelerinden hariç, sunulan hizmet içeriklerden sorumlu tutulamaz.

5.3 Sadece önemli bir sözleşme yükümlülüğünü ihlal ettiğini, ayrıca Calisma-Saati.com ücret bağlamında hizmet tabanlı bir sorumluluk kabul etmez. Esas sözleşme yükümlülükleri dikkate alınmaktadır. Sözleşmenin uygulanması için gerekli olan yükümlülükleri vardır. Bu durumda, sorumluluk öngörülen tazminatla değiştirilmesi ile sınırlıdır.

5.4 Uygulanabilir ürün sorumluluğu kanunu uyarınca bundan etkilenmez.

6. Son Hükümler

6.1 Almanya Federal Cumhuriyeti hukuku geçerlidir, UN-Satın alma hakkı geçerlidir.

6.2 Eğer bu anlaşmanın herhangi bir geçersiz veya uygulanamaz hale gelirse, o zaman sözleşmenin geçerliliğini etkilemez. Geçersiz veya uygulanamaz hüküm etkileri en yakın sözleşmenin taraflarca takip ekonomik hedefleri için gelecek olan geçerli ve uygulanabilir bir hüküm ile değiştirilecektir. Yukarıdaki hükümler, sözleşme iptali olması durumunda uygulanır.