Ana Sayfa » News

Nüfus Müdürlükleri Çalışma Saatinde

16. Nisan 2018
Nüfus Müdürlükleri Çalışma SaatindeBütün vatandaşlık hizmetlerinin verildiği Nüfus Müdürlükleri rehberimizde yerini almıştır. 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle kimlik gibi pasaport ve sürücü belgelerinin de Nüfus Müdürlükleri tarafından verilmeye başlanmasıyla yetişkin her vatandaşın yolunun düşeceği Nüfus Müdürlükleri adres, iletişim, açılış saati, kapanış saati gibi bütün güncel bilgileriyle Çalışma Saati' nde kayıt altına alınmıştır. Bütün Nüfus Müdürlüklerinin en güncel bilgilerine saniyeler içerisinde sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda siz değerli kullancılarımıza biraz da Nüfus Müdürlüklerinden bahsetmek istiyoruz. Bugünkü Nüfus Müdürlüklerinin temeli Osmanlı Döneminde "nüfus"un yazılmasının bir ihtiyaç olarak görülmesiyle başlamış ve çeşitli düzenlemelerle bugünkü yapısıyla çalışma saatlerinde vatandaşlar hizmet vermeye devam etmektedir.

Nüfus Müdürlüklerinde mesai saatlerinde ; doğum işlemleri, ölüm işlemleri, evlenme işlemleri, boşanma işlemleri, nüfus kayıtlarının düzeltilmesi, nüfus ve aile cüzdanının verilmesi gibi hizmetler verilmektedir. Bunların yanında evlat edinme işlemleri, nüfus kayıt örneği verilmesi, soy ağacı bilgileri, gaiplik gibi bütün vatandaşlık işlemleri ile ilgili hizmetler çalışma saatlerinde nüfus müdürlüklerinde verilmektedir.

Her vatandaşın ikamet bilgileri güncel bilgileriye Nüfus Müdürlüklerinde tutulmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle bütün bu bilgiler Mernis veri tabanının kullanılmasıyla mesai saatlerinde Nüfus Müdürlüğü çalışanlarına zamandan tasarruf sağlamıştır. Ayrıca eskisi gibi nüfus sayımlarında ev hapsi olaylarına da son vermiştir.

Uluslararası standartlara uygun birçok kolaylık sağlayan yeni kimlik kartları 2016 yılında bazı pilot bölgelerde dağıtıma başlayarak 2017 yılının Ocak ayında tüm illerde mesai saatlerinde Nüfus Müdürlüklerinde verilmeye başlanmıştır. Son düzenlemelerle birlikte artık pasaport ve sürücü belgesi işlemleri çalışma saatlerinde Nüfus Müdürlüklerinde yapılmaktadır. Nüfus müdürlüğü sayfasından alınan randevu ile bütün kimlik, pasaport ve sürücü belgesi işlemleri mesai saatlerinde Nüfus Müdürlüklerinde yapılmaktadır.

Çalışma Saati olarak her Türk Vatandaşının mutlaka yolunun düşeceği Nüfus Müdürlüklerinin bütün il ve ilçelerde bulunan merkezlerini, adres, iletişim ve çalışma saati bilgileri ile kayıt altına aldık. Çalışma Saati' ni ziyaret ettiğinizde bütün Nüfus Müdürlükleri bilgilerine saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz.

Bir rehber düşünün, bütün iş yeri bilgilerini veri tabanında kullanıcılarına sunmak için çalışsın. Bütün devlet kurumları, bankalar, hastaneler, sağlık kuruluşları, eczaneler, sigortacılar, otomotiv firmaları, mağazalar, beyaz eşyacılar, mobilyacılar, restoranlar vb. aklınıza gelen her sektörden iş yerinin adresini, iletişim bilgilerini, çalışma saatlerini, açılış saatlerini, kapanış saatlerini yani bütün bilgilerini saniyeler içerisinde kullancılarına sunsun. Henüz Çalışma Saati' yle tanışmayanlar için bu pek mümkün görünmeyebilir ama biz Çalışma Saati olarak bu bilgilerin hepsini kullanıcılarımıza sunmaktan büyük keyif duyuyoruz.

Çalışma Saati' ni ziyaret eden kullanıcılar örneğin bir mağaza zincirinin bütün şubelerinin adresini, bir devlet kurumunun iletişim bilgilerini, bir doktorun mesai saatini ya da bir restoranın açılış ve kapanış saatini, gereksiz bilgi yığınlarına boğulmadan bir tıkla bulabilirsiniz. Ayrıca Çalışma Saati internet dünyasının bilgi kirliliğine boğulmadan vakitten kazandırdığı gibi rehberde yer almayan iş yerlerinin adresi, iletişim bilgileri ve çalışma saati bilgileriyle kaydederek yaptığınız her doğru kayıttan para kazanmanızı sağlayan bir rehberdir.

Sizler de hala Çalışma Saati' yle tanışmadıysanız rehberimizi ziyaret ederek hem aradığınız her iş yerinin bilgilerine ulaşabilir hem de etrafınızda gördüğünüz sayfamızda yer almayan iş yerlerini kaydederek para kazanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Çalışma Saati

« Ana sayfaya geri